Ty umaštěnej... V brněnské politice před volbami přituhuje

29.04.2018 14:40 | Zprávy

Zastupitel města Brna Martin Freund (Žít Brno) se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, že co je v politice, chytil příšernou úchylku. Na jeho status pak zareagoval někdejší politik a glosátor Petr Paulczynski.

Ty umaštěnej... V brněnské politice před volbami přituhuje
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

„Co jsem v politice, chytil jsem příšernou úchylku pořád každému v každé situaci podávat srdečně ruku s vřelým úsměvem. Furt, i v naprosto nevhodných situacích, i když třeba ani nechci, reflex. Panebože, doufám, že mě toho někdy nějaký terapeut zbaví, začíná mě to dost děsit...“ napsal Freund.

A jeho slov si všiml někdejší radní města Brna Petr Paulczynski, který zareagoval po svém a velmi zostra. „Tak doufejme, že podzimní volby tě tohoto traumatu zbaví, ty neomarxistickej umaštěnej zmrde,“ napsal.

Žít Brno mělo před čtyřmi lety kandidátku s podporou Pirátů, dohromady získali sedm mandátů mezi 55 zastupiteli Brna. Nyní budou mít kandidátku Piráti, a lidé z okolí Žít Brno se na ni mohou hlásit stejně jako ostatní mimostraničtí zájemci.

Členská základna brněnské pirátské organizace navíc rozhodla, že lídrem bude brněnský radní Tomáš Koláčný. O post se ucházela i zastupitelka Hana Kašpaříková (za Žít Brno), ale neuspěla. Podporu nezískala stejně jako současný náměstek Matěj Hollan ani v primárních volbách na přední místa. Rozhodovala opět členská základna brněnské organizace. Za Žít Brno se do první sedmičky kandidátky dostal právě pouze uvolněný zastupitel Martin Freund, který má na starosti projekty sociálního začleňování. „Na první až sedmé pozici s jistotou nebude ani Matěj Hollan, ani Hanka Kašpaříková. O ostatních pozicích se bude rozhodovat v následujících dnech,“ řekl ČTK Koláčný.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

DPH

Jaká by podle vás měla být ta jedna jediná sazba DPH? A jak vám věřit, že chcete snižovat daně, když zatím jste dělali jen pravý opak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Itálie je tvůj domov, ty huso!“ Lipavský nasadil Šeredovou. Špatně to dopadlo

16:42 „Itálie je tvůj domov, ty huso!“ Lipavský nasadil Šeredovou. Špatně to dopadlo

V propagačním videu Ministerstva zahraničních věcí ČR spravovaného odpadlíkem od Pirátů Janem Lipavs…