Uchazeči o Hrad mají odlišné postoje k adopci dětí homosexuály. Jasně proti se vyslovili Hannig a Hynek

26.12.2017 16:03 | Zprávy

Prezidentští kandidáti mají výrazně odlišné postoje k adopci dětí páry stejného pohlaví. Zatímco někteří uchazeči o Hrad by byli ochotni adopci homosexuály povolit, další by s tím souhlasili za určitých podmínek. Část kandidátů se ale vyslovila jednoznačně proti. Uvedli to v anketě ČTK, neodpověděl na ni současný prezident Miloš Zeman.

Uchazeči o Hrad mají odlišné postoje k adopci dětí homosexuály. Jasně proti se vyslovili Hannig a Hynek
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Nejvíce řečnil a dotazoval se předseda Strany zdravého rozumu a možný kandidát na prezidenta Petr Hannig

Jasně proti se vyslovili prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a šéf strany Rozumní Petr Hannig. „Jsem vychován v tradicích tisícileté kultury křesťanské Evropy, kde rodina je táta, máma a děti,“ zdůvodnil svůj názor Hannig. Změně by nebyl nakloněn ani bývalý český velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. „Současná norma je dostatečná a nepotřebuje změnu. Byl bych opatrný v tom, jak přistupujeme k tradičním formám rodin,“ sdělil ČTK. Dodal, že by ale zároveň „bděl“ nad tím, aby nikdo nebyl perzekuován pro svou orientaci, ať sexuální či politickou.

Adopce by párům stejného pohlaví umožnil lékař a aktivista Marek Hilšer, a to především kvůli dětem bez rodičů. „Několikrát jsem jako student spoluorganizoval tábory pro děti z dětského domova a mohl jsem jejich život poznat. Nedostatek emocionálního a ekonomického zázemí je hluboce hendikepuje,“ podotkl. Když podle něj existuje možnost, jak jim takové zázemí dobře fungujícími páry poskytnout, nevidí důvod, aby děti zůstaly i nadále v dětských domovech. Na první místo v pořadníku by ale při adopcích stavěl páry stejného pohlaví.

Pro by byl i podnikatel Michal Horáček. Uvedl ale, že pro něj jako pro praktikujícího katolíka taková otázka není snadná. Nejeden homosexuální pár podle něj může dětem poskytnout výrazně lepší zázemí a výchovu než ústavní péče. „Proto jsem s jistou opatrností pro. Nicméně jako katolík tradiční rodinu beru jako prvořadou a mám k ní úctu,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

10:51 NATO se kvůli Ukrajině prakticky rozpadne, začalo kolovat

V tuto chvíli platí, že jednotlivé členské státy NATO podporují ruské agresi se bránící Ukrajinu. Je…