„Udělali bychom to v každé době. To nebyla primárně kritika přímo cílená na Miloše Zemana, ale kritika nějakého postmonarchistického formátu instituce, o které si myslíme, že je přežitá. Jsem vlastně rád, že ten úřad dnes reprezentuje Miloš Zeman a to takovým nešikovným způsobem, že se stal společensko-politickým katalyzátorem urychlení vývoje společnosti,“ řekl Týc, jehož činem se soudy od září 2015 zabývají s otázkou, zda šlo o výtržnost, poškození cizí věci či krádež.
Otázkou také je, zda tři muži, kteří se na střechu Hradu dostali jako kominíci, mají být potrestáni pokutou, podmínkou nebo vězením.
Týc je podle svých slov na případné vězení připraven. „Nikdy nedohlížej důsledky svých činů, protože nikdy bychom nic neudělali,“ řekl následně jedno z hesel skupiny Ztohoven. Nedomnívá se však to, že by státní symbol hanobili. „Nemyslím si, že to je hanobení. My jsme pracovali v rovině symbolů. Ta vlajka je nosič toho symbolu. Těch vlajek už po roce 1989 bylo vyrobeno už přes 60 a je to vlastně spotřební materiál. Je to látka, která je potištěná nějakou technologií sítotisku,“ řekl.
A nebáli se, že budou zastřeleni? „Bylo to jednou z eventualit,“ řekl. „Zoufalí lidé dělají zoufalé věci,“ dodal. O další akci, kterou by skupina nyní dělala, však hovořit chtěl. „Do skupiny vstoupili dva elitní hackeři, najednou do té skupiny začali vnášet nové myšlenky, nový pohled,“ podotkl.
Závěrem se vyjádřil k financování Ztohoven, kdy podle něj se na něm podílejí členové skupiny.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef