Milion chvilek pro demokracii svolává happening s názvem „Českou televizi hlídáme, publicistiku nedáme“, který proběhne v pondělí 19. srpna před sídlem České televize na Kavčích horách.
„Situace kolem ČT a její kritické publicistiky nás znepokojuje a nezodpovězené otázky kolem zrušení pořadu 168 hodin stále přetrvávají. Akcí chceme dát politikům, veřejnosti, Radě ČT i vedení ČT jasně najevo, že nám záleží na nezávislosti veřejnoprávní televize a že bedlivě sledujeme vývoj situace kolem zrušení pořadu 168 hodin,“ píší chvilkaři na facebooku.
Spolek už prý také zaslal dopis generálnímu řediteli ČT Součkovi, aby vysvětlil zrušení 168 hodin. Jeho odpověď ale prý zásadní věci neosvětlila. „Generální ředitel ČT Jan Souček konečně zveřejnil odpověď na náš otevřený dopis a my mu děkujeme za prostor se otevřeně vyjádřit. Stále si stojíme za svým vyjádřením, že naše otázky nejsou dostatečně zodpovězeny. Naopak, v návaznosti na stále se nově objevující informace v médiích přibývá rozporů i s právě zveřejněnou reakcí ředitele Součka,“ tvrdí Milion chvilek.
A odvolává se přitom zejména na slova dramaturgyně pořadu Nory Fridrichové, která v několika médiích kritizuje vedení ČT a se zrušením pořadu se očividně nesmířila. „Zrušení pořadu pan generální ředitel ospravedlňuje slovy ‚... na základě dlouhodobých připomínek, podnětů a také výtek ze strany vedení zpravodajství a publicistiky‘. To ovšem zcela popírají vyjádření Nory Fridrichové v rozhovoru pro Respekt i v podcastu Mediální cirkus, kde tvrdí, že není pravda, že by s ní její nadřízení řešili dlouhodobě nedostatky v práci týmu 168 hodin,“ odvolávají se chvilkaři na Fridrichovou a dodávají, že tlaku čelí i zbylé dva pořady „kritické publicistiky“ Reportéři ČT a Otázky Václava Moravce.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Makarovič