Ukrajina: Našli jsme další ruskou mučírnu

04.01.2023 9:14 | Zprávy

Ukrajinské ozbrojené síly po Silvestru oznámily, že ve městě Makijivka vyřadily z boje stovky ruských vojáků. Ti mají být buď mrtví nebo zranění. Rusové krátce po útoku na kasárna branců raketami HIMARS přiznali smrt 63 vojáků. Teď ruské ministerstvo obrany počet mrtvých navýšilo. Ale Ukrajina tvrdí, že podobných úderů má na kontě víc. Mimo jiné v Chersonské oblasti, kde úřady prý odhalily další ruskou mučírnu. A ukrajinská právnička tvrdí, že Rusové dělají z dětí, které z Ukrajiny unesli, vojáky.

Ukrajina: Našli jsme další ruskou mučírnu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americká tažená houfnice M777

Na přechodu mezi Silvestrem a Novým rokem Ukrajinci zasáhli raketami HIMARS objekt v okupované Makijivce. Krátce po útoku ukrajinské úřady oznámily, že po útoku zemřely stovky vojáků a další stovky vojáků byly zraněny. Až 700 mužů tak mělo být vyřazeno z boje. Rusové krátce po útoku přiznali 63 mrtvých.

BBC připomínala, že je to věc takřka nevídaná, protože Ruská federace od počátku své agrese proti Ukrajině tají ztráty techniky a především ztráty lidské síly.

Teď ale Rusové nejenže přiznali ztráty, ale podle americké zpravodajské stanice CNN je po Novém roce ještě navýšili. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že při útoku zemřelo 89 okupantů, včetně zástupce velitele pluku podplukovníka Bachurina.

CNN anglicky mluvícím čtenářům oznámila, že válečný bloger Semjon Pegov, který před několika týdny obdržel ocenění od prezidenta Vladimira Putina, tyto oficiální zprávy ruského ministerstva obrany zpochybnil.

„Navzdory oficiálnímu prohlášení ministerstva obrany přesný počet obětí stále není znám,“ uvedl Pegov ve videu zveřejněném v úterý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dřív běžná cena, teď je to extrémní sleva. Vejce mimo akci 7,49 Kč za kus

19:30 Dřív běžná cena, teď je to extrémní sleva. Vejce mimo akci 7,49 Kč za kus

Co byla vloni před Velikonocemi běžná cena, je letos již označováno za extrémní slevu. Tak by se dal…