K bližšímu pochopení válečného rusko-ukrajinského konfliktu profesor Drulák zmiňuje dění na Ukrajině, kde byl rozvrat víceméně nepřetržitý a „hrála se hra oligarchů“. „Bylo v podstatě jedno, jaký prezident je u moci. Kdo je prezidentem, to zase tak velkou roli nehrálo. Někdy to Ukrajinu směřovalo spíš k Západu, někdy spíš k Rusku, ale ve skutečnosti byli nositeli moci oligarchové,“ říká.
„Když se podíváte zpět, tak Ukrajina v 90. letech, a po roce 2000, promarnila úplně všechno. Ukrajina je země, která je neuvěřitelně bohatá. Má obrovský potenciál, ale její elita ji naprosto zničila. To je také potřeba mít na paměti, když mluvíme o těchto dvou zemích,“ upozorňuje diplomat.
- Původní zdroj ZDE
Západ v této situaci podle něj viděl příležitosti. „Byly to příležitosti privatizační, jak v Rusku, tak na Ukrajině. Samozřejmě to bylo opět jen pro otrlé, kteří mají ostré lokty, někteří v tom uměli docela dobře chodit,“ podotkl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: nab