Ljaško je přesvědčen o tom, že bylo fatální chybou odevzdat jaderné zbraně, které zůstaly v zemi po rozpadu Sovětského svazu. „Měly se držet za každou cenu. Jestliže jsme neměli podle Kravčuka (Leonid – bývalý prezident Ukrajiny, pozn. red.) možnost držet strategické jaderné zbraně, bylo nutné si ponechat alespoň taktické. Byly by to menší náklady a nebyly by zaměřeny na Ameriku!“ zdůraznil Ljaško.
Celý text je ZDE.
Vlastnictví jaderných taktických zbraní by mělo podle jeho názoru odrazující účinek. „Proto trvám na tom a opakovaně jsem to řekl prezidentovi a tajemníkovi Národní bezpečnostní rady a předsedovi vlády: Ukrajina musí začít pracovat na obnovení jaderných kapacit v zemi kvůli své bezpečnosti. Máme všechny možnosti. Máme vědeckou školu, uran, vývoj, Južmaš, jsme schopni vyrobit jaderné rakety,“ tvrdí politik.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam