Právě za natáčení soudního procesu se členy muslimského gangu byl britský aktivista Robinson odsouzen na třináct měsíců do vězení. Jeho příznivci, ale i někteří novináři a politici tvrdí, že se vzhledem k rychlosti procesu a neférovému posouzení jeho přestupku stal politickým vězněm. Za propuštění Robinsona se sepisují petice a na jeho podporu se ozval mimo jiné také šéf nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders
Murray se ve svém aktuálním článku zamýšlí nad zodpovědností úředníků, kteří mohli dalšímu zneužívání často nedospělých dívek zabránit mnohem dříve. Policisté i někteří úředníci po odhalení skandálu vypovídali, že se obávali nařčení z rasismu. Právě to byl jeden z důvodů, proč se na zneužívání přišlo až po několika letech. „Nesl za takové trestuhodné selhání odpovědnost aspoň jeden úředník, policista či radní? Ne, nic takového se nestalo.“
„Stovky dívek byly brutálně zneužívány. Jednu z nich zdrogovali, a pak hromadně znásilnili. Když se podařilo dívce uniknout a taxíkem dojet do domu sociální péče, kde bydlela, zažila šok. Zaměstnanci tohoto sociálního ústavu za ni odmítli zaplatit taxikářovi a ten ji proto odvezl zpátky do místa, kde byla znásilněna,“ píše Murray, že podobných a neméně hororových případů se před rokem 2013 odehrály stovky.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
Murray dále poukazuje na Joannu Simonsovou, která byla v roce 2013 šéfkou sociálního odboru v Oxfordshire a na úřadě se v této oblasti pohybovala i v předchozích letech. „Po celou tu dobu, co byly dívky sexuálně zneužívány, pracovala na úřadě v odboru, který se měl těmito případy zabývat,“ konstatuje britský publicista a vysmívá se politicky korektnímu označování členů gangu, jeho členové byli popisování jako jedinci „asijského původu“.
„Simonsová později natočila krátké video, ve kterém se omluvila obětem i jejich příbuzným. Celé se to však odehrálo, jakoby se omlouvala za zpoždění úklidu odpadků či opožděné posolení komunikací při vypuknutí mrazů. Přitom šlo o naprosté selhání jejího úřadu, v důsledku kterého byl zničen život desítkám až stovkám dívek,“ píše Murray s neskrývaným rozčarováním.
Později byla Simonsová v BBC dotazována, jestli uvažuje odstoupení. „Odpověděla, že se nehodlá vzdát a odcházet nechce. A to přesto, že ji k tomu stovky obětí sexuálního zneužívání vyzývaly. Měla k tomu ale pádný důvod. V době odhalení celé kauzy dostala za rok 196 000 liber. To je šestinásobek průměrného platu a ještě o téměř 50 000 liber více, než dostával v té době ministerský předseda Velké Británie.“
V roce 2015 se rada rozhodla místo Simonsové s cílem ušetřit zrušit. „Následně však toto rozhodnutí vzali zpátky a ona v tomto roce dostala 259 000. To je pro srovnání ještě více, než stojí ve Velké Británii v průměru jeden dům,“ uvádí Murray s tím, že takových úředníků, kteří v podstatě kryli delikty muslimských gangů, je po celé zemi více. „Později se stal Simonsová členkou jiné rady, kde využila své zkušenosti,“ uzavírá ironicky Murray
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro