Útoky na ČT! Nejen Babiš. Nezapomínejme, že i noví ministři… Spisovatel bije na poplach

25.12.2021 20:40 | Zprávy

„Když ovládly veřejný prostor internet, sociální sítě a algoritmy, které dokázaly každý nesmysl rozšířit za neuvěřitelně krátkou dobu na miliony lidí, nepoučili jsme se z minulosti,“ píše v komentáři na serveru Aktuálně.cz novinář a spisovatel Karel Hvížďala, podle kterého by se tak nyní měla nová vláda soustředit na „nastolení řádného systému komunikace ve veřejném prostoru“. O zničení tohoto prostoru se již prý snažilo ANO, SPD a KSČM „útoky na Českou televizi a Český rozhlas“. Pozor bychom si prý ale měli dát i na nové ministry a poslance.

Útoky na ČT! Nejen Babiš. Nezapomínejme, že i noví ministři… Spisovatel bije na poplach
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala

Hvížďala míní, že namísto abychom nová média přinutili dodržovat profesní pravidla, stal se opak a prestižní a veřejnoprávní média „se začala přizpůsobovat a reagovat na sociální sítě, které šíří fake news“.

Podle novináře přitom vývoj jasně ukázal, že „každé společenství, tedy i státní útvary a to, čemu říkáme politika, tedy správa věcí veřejných, je dáno systémem komunikace“ a ukázalo to prý i uzurpování moci Stalinem, Hitlerem či že s příchodem televize „mohl zvítězit mladý John Fitzgerald Kennedy nad unaveným Richardem Nixonem“.

„A když ovládly veřejný prostor internet, sociální sítě a algoritmy, které dokázaly každý nesmysl rozšířit za neuvěřitelně krátkou dobu na miliony lidí, nepoučili jsme se z minulosti. Místo abychom nová média přinutili dodržovat profesní pravidla, stal se opak,“ varuje novinář ve svém komentáři na blogu Aktuálně.cz se slovy, že právě díky šíření fake news se měl stát Donald Trump prezidentem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …