Na Hradčanském náměstí přivítala tibetského duchovního vůdce minimálně tisícovka lidí, občanský aktivista Tomasz Peszyński tvrdí, že šlo o mnohem víc lidí – dva a možná i tři tisíce osob. Ať už jich bylo více či méně, šéfredaktor Babišova deníku si vůči těmto občanům nebral servítky. „Divím se, že si sociologické agentury nechaly ujít příležitost promluvit si na jednom místě se všemi voliči Strany zelených, TOP 09 a Sobotkovy budoucí ČSSD,“ nešetřil kousavými slovy novinář na sociální síti Facebook.
A tím zdaleka neskončil. „A při odchodu z Hradčanského náměstí všichni na protest vůči čínskému komunismu a nadřazování obchodních zájmů nad těmi vyššími povinně odevzdají své iPhony, samsungy a huaweie,“ psal Plesl dál.
Dalajláma promluvil k přítomným, zavzpomínal na prezidenta Václava Havla a prozradil, že má sen. Jednoho dne by podle duchovního vůdce mohlo žít celé lidstvo v míru jednotného společenství ne nepodobného dnešní Evropské unii. Z jeho úst také zaznělo, že celá řada dnešních státníků hledí na ekonomické vztahy s Čínou a odmítá se setkat s tibetským duchovním vůdcem. Dalajláma však přítomným připomněl, že rozvoj ekonomiky sám o sobě neučiní lidi šťastnějšími.
Plesl však ekonomické zájmy zmínil a opět je spojil s premiérem Sobotkou. „Jestli chce pan Sobotka přilákat k ČSSD mladé městské liberály, musí dnes bezpodmínečně zapomenout na závazky svého nejlepšího přítele a setkat se s dalajlámou. To ovšem premiér neudělá, protože nejlepší přítel je nejlepší přítel a jeho závazky jsou víc než programové záměry vypouštěné po prohraných volbách jako pouťové balónky do deníku Právo... Takže celé to povolební rétorické cvičení si Bohuslav Havel Sobotka mohl odpustit,“ vyjádřil svůj názor.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp