Ztracená generace dnešních třicátníků se vyznačuje tím, že se jedná o dlouhodobě nezaměstnané mladé lidi.
Lidové noviny uvádí několik příkladů, třeba třicetiletého Davida z Brna. Je to vyučený kuchař, který se ovšem v současnosti věnuje pouze svému koníčku – lezení po skalách. Živí ho rodiče, kteří na severu Moravy pronajímají lesy a polnosti. Sám práci nehledá a vůbec z toho není frustrovaný.
Nastávají mladým lidem špatné časy?
Jiný je případ pětadvacetileté Žanety Novotné ze severu Moravy, která mluví plynně dvěma světovými jazyky a do práce by šla hned, ale nikdo ji nezaměstná. „O práci nezavadím, jsem z toho nešťastná,“ řekla LN absolventka vyšší odborné školy cestovního ruchu.
Analytici to považují za první příznak špatných časů. Dříve aspoň mladé zachraňovalo, že starší generace se neorientovala v informatice, dnes to ale neplatí. Poukazuje na to Jan Červenka ze Sociologického ústavu Akademie věd. Starší zaměstnanci mají znalosti, ale navíc i zkušenosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe