V Děčíně už k volbám nepůjdou. Senátor Linhart obhájil hned v prvním kole

03.10.2020 21:10 | Zprávy

Senátní volby na Děčínsku vyhrál Zbyněk Linhart (za STAN), který tak obhájil svůj dosavadní mandát. S necelými 53 % hlasů je jediným kandidátem, který vyhrál senátní volby už v prvním kole. Voleb se zúčastnilo 30 % voličů, o senátní křeslo tam bojovalo sedm kandidátů.

V Děčíně už k volbám nepůjdou. Senátor Linhart obhájil hned v prvním kole
Foto: senat.cz
Popisek: Zbyněk Linhart

Na druhém místě se s 19 % hlasů umístil kandidát Jiří Anděl nominovaný hnutím ANO. Na třetí příčce se s podporou 11 % hlasů umístil ředitel dětského domova, radní města z Rumburku Leoš Moravec nominovaný SPD.

Linhart se tak stal historicky třináctým senátorem zvoleným již v prvním kole. Z prvního kola dosáhl na mandát už v roce 2014, kdy získal ve druhém 71,43 procenta hlasů. Dlouholetý starosta Krásné Lípy na Děčínsku se veřejně angažuje už od roku 1989.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jan Kuchař byl položen dotaz

Peníze nechybí přeci jen ve školství

Ale snad všude. Policisté, hasiči, lidé v sociálních službách...ti všichni by si zasloužili přidáno. A co pro ně udělala vaše vláda?! Když už něco ,,děláte" tak jen to, že své povinnosti přenášíte na obce a města.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

15:45 „Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

Incident v tramvaji číslo 7 skončil rozvázáním pracovního poměru s řidičem, který chtěl z přepravy v…