Nová politika totiž naráží především u občanů venkova. Proti Energiewende se vymezuje pravicová Alternativa pro Německo i německý magazín Der Spiegel. Plán se přitom začal rodit již před deseti lety. Měl výrazně snížit emise skleníkových plynů a dopřát zemi atraktivní zelenou budoucnost. Když vybouchla jaderná elektrárna Fukušima v Japonsku, německá vláda se rozhodla upustit také od jaderné energie a tehdy Energiewende začala získávat konkrétní obrysy. Uhlí by se země měla vzdát do roku 2038 a jádra do roku 2022.
- Původní text ZDE
Svým plánem pak Německo inspirovalo i Organizaci spojených národů. Jenže ukázalo se, že energetické plány nejsou až tak lehce dosažitelné a časový horizont bude nutné posunout. „Energiewende – největšímu politickému projektu od znovusjednocení – hrozí ztroskotání,“ píše v aktuálním vydání magazín Der Spiegel.
Velké obavy mají zejména obyvatelé z oblastí, kde se uhlí těží. A to proto, že v případě odklonu od fosilních paliv by mohlo mnoho lidí přijít o práci. A v tuto chvíli nastupuje na scénu AfD a pořádá například setkání odpůrců odklonu od uhlí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef