V kauze projednávané před soudem se posuzuje pět obchodů z let 2003 až 2006, kdy byl Krenk náměstkem primátora a zároveň předsedou představenstva městské akciové společnosti Sportovní areál Ještěd (SAJ) a Jiří Zeronik tajemníkem. Některé směny ale nakonec podepsal Kittner, který Krenka v čela SAJ vystřídal v roce 2006. Město v posuzovaných případech nejprve převedlo své pozemky na svoji akciovou společnost a SAJ je následně podle obžaloby nevýhodně směnil nebo prodal. Podle státního zástupce způsobili škodu 13 milionů korun, město a SAJ dohromady vymáhají dokonce 23 milionů. Kittnerovi hrozí za zneužívání pravomoci veřejného činitele a porušování pravidel při správě cizího majetku deset let vězení, dalším dvěma obžalovaným až 12 let.
Obžalovaní politici vinu odmítají
Před soudem dnes vypovídal také tehdejší člen představenstva Roman Kumpošt. Podle něj získané budovy nebo pozemky na Ještědu byly potřebné pro rozvoj areálu. Zmínil také, že pozemek s budovou ve Vesci byl spojený s budováním zasněžovacího systému. Zároveň si však nevybavuje, že by na představenstvu schvalovali směny, které soud posuzuje. Kumpošt také potvrdil výpovědi dalších bývalých členů představenstva, že zápisy z jednání dostávali s velkým zpožděním nebo vůbec. Podle Kumpošta navíc zápisy podepisovali jen Krenk a Zeronik a byly v nich body, o nichž se na představenstvu nejednalo. Převody majetku podle Kumpošta připravoval Krenk.
Obžalovaní politici vinu odmítají. Podle nich je obžaloba postavena na tom, že zná výsledky některých událostí spojených s rozvojem areálu na Ještědu a přípravou lyžařského mistrovství světa, což prý tehdy nemohl nikdo předvídat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, mp