Potvrdil své předchozí prohlášení, že současná situace může být výbušnější než rok 2015. Turecko a Sýrie jsou totiž podle něho už na kraji horké války. Syrský prezident Asad podle něho záměrně vyhání sunnity, aby se udržel u moci. A Turecko si pak vynucuje pozornost Západu přes migranty.
Obávat se kvůli koronaviru imigrantů z Íránu je podle Vondry také legitimní, protože Írán je jedno z epicenter nákazy a situaci údajně nemá pod kontrolou. „Na nemoc zemřelo i několik kleriků a politiků,“ připomenul europoslanec. „Je tam nejvyšší úmrtnost, nemocí trpí daleko víc lidí, než úřady evidují,“ dodal. Podotkl, že na hranicích Řecka s Tureckem není až tolik Syřanů, ale hlavně jsou tam Íránci, Pákistánci, a hlavně Afghánci prchající z Afghánistánu po odchodu amerických vojsk. A většina z nich jsou podle něho ekonomičtí migranti, kteří nemají důvod jít dál, neboť Turecko je bezpečná země.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas