Farage v úvodu svého asi tříminutového vystoupení poznamenal, že evropská integrace měla v počátcích své opodstatnění, protože jejím cílem bylo omezit vliv Německa po druhé světové válce. „Celý tento proces se však později vydal naprosto špatným směrem. V Evropské unii již nejde o mír, ale především o moc,“ připomněl Farage výrok bývalého britského labouristického premiéra Tonyho Blaira z loňského roku. Poté přední euroskeptik kritizoval přímo francouzského prezidenta Hollandea, když výsměšně konstatoval, že postavení Francie v partnerství s Německem je podřadné, a její možnost samostatně rozhodovat se rovná fakticky nule.
Jeho výtky však směřovaly především na adresu německé kancléřky Merkelové, jejíž souhlas s přijetím až 1,5 milionu uprchlíků označil za nejhorší politické rozhodnutí v posledních padesáti letech. „Osmdesát procent z přicházejících uprchlíků nejsou vůbec Syřané. Ve skutečnosti jste tak otevřela dveře mladým ekonomickým migrantům mužského pohlaví, již mají často velmi násilnické způsoby. Tedy přesně opak toho, co byste očekávali od uprchlíků. Toto není Evropa míru, ale Evropa naprostého rozdělení. Je směšné, že nyní chtějí Hollande a Merkelová více Evropy, když stávající stav je tristní. Chtějí více Evropy, tedy i opakování starých chyb,“ hřímal Farage za souhlasného potlesku, ale i odmítavého „bručení“.
Na závěr svého bouřlivého vystoupení se Farage dotkl také referenda, ve kterém se budou Britové rozhodovat, jestli by jejich země měla i nadále zůstat součástí EU. „Naštěstí je tady světlo na konci tunelu, které se jmenuje britské referendum. Politika paní Merkelové a pana Hollandea činí Brexit pravděpodobnějším. Doufám, že odchod Velké Británie z Evropské unie bude začátkem konce EU,“ uzavřel Farage své vystoupení.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro