Na začátku přivítal Jaromír Soukup diváky u „jediného opravdu investigativního pořadu v Česku, který se nemusí ohlížet na zájmy majitelů, nebo ředitelů, protože tím vším jsem já“, glosoval Soukup. „Tady v republice máme přes 10 milionů solárních panelů, bohužel nikdo netuší, jak se jich zbavíme, až doslouží,“ řekl Soukup.
„Zadlužení Daniela Křetínského a jeho firmy Energetický a průmyslový holding je více než 150 miliard korun,“ načal první segment pořadu Soukup. „Na splacení všech dluhů by EPH musel vydělávat více než sedm let a veškerý svůj zisk přitom použít na splátky dluhů,“ dodal vzápětí. Podle Soukupa navíc dostal Křetínského byznys počátkem roku pořádnou ránu. Jeho byznys model se sestává z nákupu starých a nepotřebných elektráren na fosilní paliva, které občas ani nejsou v provozu. Takto podle Soukupa vlastní i některé elektrárny v Německu, za které od tamní vlády dostává peníze za to, že fungují jako jakási záloha pro případ energetické krize. Od ledna letošního roku ale běží pětiletá lhůta, po jejímž uplynutí již nebude možné tyto staré elektrárny na uhlí provozovat jako energetickou zálohu.
Daniel Křetínský v poslední době začal kupovat i média. Jaromír Soukup poté zmínil nedávný Křetínského rozhovor pro prestižní francouzský deník Le Figaro. V něm se podle Soukupa Křetínský příliš rozpovídal a řekl i věci, které nejsou příliš pravdivé. Až pravda vyjde najevo, zaskočený prý bude kromě francouzské ambasády i šéf mediálního gigantu Lagardère, od kterého Křetínský aktuálně kupuje média, francouzské módní časopisy, nebo česká rádia Frekvence 1 a Evropa 2. Ten totiž aktuálně o Křetínském smýšlí velmi pozitivně, prohlásil o něm mimo jiné, že v něm našel perlu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mak