Nigel Farage dnes vystoupil v Evropském parlamentu s projevem, ve kterém oslavoval výsledek nedávného nizozemského referenda, ve kterém se Nizozemci vyjadřovali k tomu, zda chtějí, aby EU přistoupila na asociační dohodu s Ukrajinou.
Nizozemci tuto dohodu v referendu zavrhli, což Farage vidí jako vítězství přímé demokracie a moderních technologií, politici EU však rozhodnutí Nizozemců zcela ignorují.
Celý proslov Nigela Farage zde.
„Tohle je, dámy a pánové, nová politika. Bylo nám panem Junckerem řečeno, že pokud by se Nizozemci rozhodli hlasovat proti dohodě, byla by to katastrofa. Ale dnes to vůbec nezmínil. A dokonce i váš předchůdce, pan van Rompuy, mírný člověk, říká ‚měli bychom ignorovat Nizozemce a pokračovat‘, slepě,“ řekl Farage s tím, že doba se mění a on nevěří tomu, že by současné instituce přežily jedenadvacáté století.
„Co vidíme, je, že se šéfové Evropské unie sklánějí a poklonkují panu Erdoganovi, který po nich škodolibě šlape, zcela dupe po lidských právech na všech úrovních a k tomu nám pan Juncker dnes ráno řekl, že děláme pokroky. Podívejme se na něj zblízka. Do EU přišlo za posledních 18 měsíců 1,8 milionu lidí a my jich poslali zpátky 300,“ dodal Farage a zmínil nedávnou zprávu Europolu s tím, že podle evropské policie se do Evropy dostalo zhruba 5 000 bojovníků Islámského státu.
Nakonec prohlásil, že se rozehrává bitva korporací, starých struktur, moderních technologií a obyčejných lidí a Farage věří, že vyhraje demokracie.
Následně povstal Peter Erikssen, švédský poslanec za Zelené, a zeptal se, zda není pro Británii ostudné, že Farage, který ji reprezentuje, oslavuje výsledek referenda, který oslavuje i prezident Putin, protože Evropa je nejednotná.
Farage odpověděl, že se nestydí a zároveň nemá potřebu rozpoutávat s Ruskem válku. „Přijde mi to jako celkem hloupý nápad. Co jsme udělali, podpořili jsme svržení sice zkorumpovaného, ale demokraticky zvoleného vůdce na Ukrajině, a tím jsme prakticky šťouchli klackem ruského medvěda a tvářili se překvapeně jeho reakcí. Neměli bychom být.“
Farage poté dodal, že bychom s Ruskem měli být přátelé, spolupracovat s ním, stejně jako spolupracovat a být přáteli napříč celou Evropou. Vysvětlil, že nechce politickou unii, ale opravdové přátelství a funkční vztahy.
Britský konzervativec Syed Kamall svůj názor shrnul rychleji a pro mnohé možná výstižněji než Farage. Když někdejší belgický premiér Guy Verhofstadt urgoval započetí společného celoevropského vyšetřování se slovy: „Kolik útoků je ještě třeba, než všichni pochopí, že potřebujeme na evropské úrovni opravdovou vyšetřovací instituci?!“ Na to Kamall jen nevhodným gestem naznačil, že je to zcela bezpředmětné.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa