Nelíbí se vám Česká televize? Tak jste burani.
Tak by se ve zkratce dalo shrnout vystoupení Václava Moravce v pořadu časopisu Reflex Prostor X. Samotný Reflex jej uvedl titulkem „Václav Moravec: Společnost je plná buranství, útoky jsou stále pokleslejší, moji umanutost by měli diváci ocenit“.
Jedna z hlavních tváří naší vaší veřejnoprávní televize v něm nejen nechala nahlédnout do zákulisí příprav „svého“ pořadu, ale poměrně ostře se v ní vymezila i proti Radě České televize. A hlavně Moravec zcela otevřeně přiznal, že považuje za správné, aby „jeho“ pořad byl ovlivňován jeho vlastními názory. Ale pojďme hezky popořadě.
Je normální kritizovat veřejně vedení svojí vlastní organizace?
Pan Moravec by si měl uvědomit, že sice může mít v televizi Otázky Václava Moravce, ale samotná televize není televizí Václava Moravce, ale televizí která patří koncesionářům. Tedy všem těm, kteří pod pohrůžkou násilí, a z valné části tedy i nedobrovolně, platí koncesionářské poplatky, ze kterých je financován i páně Moravcův plat.
Televize tak patří veřejnosti a veřejnost na její fungování dohlíží pomocí Rady České televize. Tu volí Poslanecká sněmovna, která je volena občany. Ano, zní to jako učivo občanské výchovy na základní škole, ale je potřeba si to připomenout. A hlavně je evidentně potřeba to připomenout panu Moravcovi.
Kdyby tohle totiž byl býval věděl, nemohl by býval říkat to, co říkal. Posláním Rady totiž není chodit, za generálním ředitelem České televize a říkat mu: „Péťo, děláš to moc dobře.“ A už vůbec by se nemělo od Rady očekávat, že bude chodit za Václavem Moravcem a bude mu říkat: „Vašíku, ty Otázky se ti moc povedly.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Michal Bok