„Základním předpokladem úspěšné spolupráce je vůle a snaha všech zúčastněných se domluvit. A tuto vůli jsem bohužel ze strany paní zástupkyně necítil a necítím. Věcné diskuse nejen se mnou, ale i v širším kolektivu právníků kanceláře doprovází na její straně ostražitost a nedůvěra. V takové atmosféře pak spolupráce logicky stojí všechny zúčastněné značné úsilí,“ uvedl Křeček podle informací České televize.
Práci Šimůnkové podle něj provázejí podobné lidské i manažerské komplikace, o jakých se v minulosti mluvilo už v souvislosti s jejím předchozím působením na Úřadu vlády. „Stále samozřejmě zůstane mou zástupkyní ve smyslu zákona a bude mne zastupovat v době mé nepřítomnosti. Případně ji mohu pověřit řešením jednotlivých úkolů,“ řekl ombudsman, který může ze zákona pověřit svého zástupce výkonem části své působnosti.
Křečkovo rozhodnutí prý nijak neovlivní vyřizování jednotlivých podnětů od občanů. „Stejně tak budeme s kolegy na úrovni úřadů, ministerstev i vlády pokračovat v diskusích o řešení systémových problémů nebo připomínkovat legislativní materiály,“ ubezpečil ombudsman.
Šimůnková měla s Křečkem neshody již dříve, například kvůli přítomnosti otců u porodu či pobytu rodičů s dětmi v nemocnicích v covidové době. Šimůnková si loni také postěžovala, že ji Křeček nahradil ve třech vládních radách, a to z rady pro lidská práva, pro záležitosti romské menšiny a pro rovnost žen a mužů. Odvolání prý přišlo kvůli kritice některých Křečkových připomínek k vládní strategii romské integrace. Křeček podle svých slov ale tehdy Šimůnkovou neodvolal, protože on je členem těchto rad ze zákona.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma