"Byl to skutečně první pokus o debatu o rozpočtu, která bude na vládě ještě pokračovat. Předpokládám, že to bude s týdenní frekvencí až do konce září, kdy bychom měli návrh definitivně schválit," uvedl Rusnok.
Vláda nebude schopna uspokojit požadavky ministerstev
Některá ministerstva se cítí podle premiéra ve svých požadavcích neuspokojena, někdy prý i celkem oprávněně. Ministr financí Jan Fischer upozornil, že před středečním jednáním požadavky jednotlivých rezortů činily 35 miliard korun. "Vláda je nebude schopna uspokojit, ale budeme dál jednat," uvedl. Dodal, že ministerstvo se ještě vrátí k revizi odhadů vývoje příjmů rozpočtu v příštím roce, což by mohlo vést i k jejich navýšení.
Například Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo vládě požadavek na navýšení rozpočtu o další čtyři miliardy korun v souvislosti s návrhem změny zákona o podporovaných zdrojích energie.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe, čtk