„Pro volby v roce 2006 jsem připravoval volební program, jeho ekonomickou část, ODS. Ten program vyjadřuje zásadní názor: Myslet si, že volič před volbami si od pěti až deseti politických stran přečte 150 stránek textu, je zcela pošetilé,“ poznamenal svou zkušenost úvodem Tlustý. „Faktický význam volebního programu v takovémto rozsahu je nulový. Politické strany navíc nemají odvahu říct pět principů, protože by to asi blbě vypadalo,“ dodal Tlustý s tím, že on tehdy pro voliče připravil konkrétní kolečko, které zafungovalo. Lidem ukazovalo efekty ekonomické reformy konkrétně pro jejich domácnost.
„Pak přišli moji šéfové z ODS a koaliční partneři, prohlásili, že je to blbost, zrealizovali antiprogram. A to byl můj odchod z politiky, kvůli tomuto vývoji událostí,“ sděliil Tlustý.
- Video najdete ZDE
„Platí a vždycky platilo, že volební program a volební sliby jsou to první, na co se má v politice po volbách zapomenout,“ sdělil Žák s tím, že něco jiného se děje před volbami a něco jiného po volbách. „Pokud bych se měl vyjádřit k těm programům, které jsem viděl, tak mám takový pocit, že už si s tím žádná strana nedala žádnou práci, že si uvědomují to, že ten význam toho textu je malý, dopad ještě menší a samozřejmě celkově ta předvolební kampaň konverguje k nějaké komunikaci jednoduchých hesel, s tím, že až po volbách se ukáže, co vlastně budeme dělat,“ sdělil Žák.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef