Šternberská továrna, která pro armádu opravuje a modernizuje pásová a kolová obrněná vozidla, je po LOM Praha už druhou firmou stoprocentně vlastněnou ministerstvem, kterou velmi pravděpodobně čeká privatizace.
Odbory se obávají propouštění
Snahou podle Pejška bude, aby všech 270 zaměstnanců nebo alespoň převážná většina z nich nepřišla o práci. Odborová organizace se ale obává, že proces pronájmu či privatizace se bude zbytečně prodlužovat, což prý způsobí odchod řady lidí. Odboráři proto chtějí, aby byl zájemce nalezen co nejdříve, napsal server E15.
O sloučení opravárenských podniků v Novém Jičíně a Šternberku pod hlavičkou šternberského závodu rozhodla předloni vláda. Vojenskému opravárenskému podniku Šternberk v roce 2009 klesly tržby za prodej vlastních výrobků a služeb o 29,8 procenta na 727,8 milionu korun, hospodaření skončilo čistým ziskem 9,4 milionu korun.
Čtěte také:
Armádní obchodování bez souhlasu vlády. Na obraně to zavání zločinem
Vondra uniformy nekoupí. Nákup chce transparentní
Ministerstvo obrany prý chtělo úplatek za přidělení zakázek
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk, qot