Vondra nechce Kalouska. Jenže vážné doporučení: Odvezte ho do Bruselu, jinak...

12.12.2023 16:33 | Monitoring

Rok 2023 byl na delší dobu jediným rokem, kdy neproběhly žádné volby. Teď opět postupně proběhnou volby do Senátu, do obecních zastupitelstev, do krajů, do Sněmovny, ale i do Evropského parlamentu. Poslední zmíněné volby nás čekají už příští rok v červnu a v koalici SPOLU to před těmito volbami skřípe. I kvůli Miroslavu Kalouskovi Europoslanec Alexandr Vondra vyčinil TOP 09, ale Kalousek se dočkal i zastání.

Vondra nechce Kalouska. Jenže vážné doporučení: Odvezte ho do Bruselu, jinak...
Foto: Screen FB Alexandra Vondry
Popisek: Alexandr Vondra (ODS) hovoří v Evropském parlamentu

Když se rodila koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, jedním z lidí, kteří se stáhli do pozadí, aby mohla tato koalice vzniknout, byl i Miroslav Kalousek. V době zrodu koalice odešel Kalousek ze Sněmovny. Od té doby stojí formálně mimo politické dění, ale neustále ho komentuje. A konkrétně k vládě pětikoalice se jako volič SPOLU staví velmi kriticky a dává najevo, že od ní čekal mnohem víc.  

Jenže nedávno dal Miroslav Kalousek najevo, že by se do politiky rád vrátil. Konkrétně do Evropského parlamentu. A europoslanec Alexandr Vondra dal ve vyjádření pro deník Právo najevo, že se mu to ani trochu nelíbí.

„V rámci dohody o sestavování kandidátek mají všichni nějaké domácí úkoly. My jsme si svůj splnili. Jan Zahradil sám oznámil, že kandidovat nebude. Pro TOP 09 byl červeným hadrem. Lidovci také splnili svůj úkol. Pavel Fischer mi volal před uzavřením kandidátky, že svou kandidaturu stahuje, protože byl potenciální skokan. Teď musí splnit domácí úkol TOP 09. Pokud ho nesplní, tak nedodrží dohodu, a to bude mít své důsledky,“ pozvedl varovně prst.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak by problém se zneužíváním sociálních dávek řešilo ANO?

Protože když jste byli u moci, tak jste v tomto směru neudělali vůbec nic a snad se shodneme že tu ke zneužívání dochází a je třeba to řešit. Nebo máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

S každým hlasem Vondrovi, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJirka 59 , 12.12.2023 17:02:42
dáváte i hlas ekoneoliberál fašistovi Niedermayerovi.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Dubajské jahody? 220 korun za kelímek? Takto reagovala česká rodina s dětmi

20:25 Dubajské jahody? 220 korun za kelímek? Takto reagovala česká rodina s dětmi

Zelené pivo za 60 korun, pomlázka i za několik stovek, grilovací klobása XL za 130 a také dubajské j…