Pane Černáku, po osvobozujícím verdiktu nad Marianem Kočnerem v případě vraždy Jána Kuciaka a jeho partnerky se u části veřejnosti objevilo zklamání a názor, že na Slovensku se od 90. let nic nezměnilo. Domníváte se, že někteří jsou si stále rovnější a pro většinu lidí se pouze udržuje jakási iluze spravedlnosti?
Nemyslím si, že by se Slovensko od 90. let neposunulo správným směrem. Samozřejmě takových Kočnerů a oligarchů tu máme ještě několik, ale i poslední dny nám na počtu obviněných soudců, prokurátorů – bývalého šéfa Generální prokuratury Dobroslava Trnky, jako také současného šéfa Speciální prokuratury Kováčika a vysoce postavených funkcionářů policie ukazují na jedné straně pořádný stín minulosti a hanbu celé Evropy... na druhé straně to, že jdeme i na Slovensku tím správným směrem v boji se zločinem. Silné mafiánské skupiny z 90. let jsou už několik let rozložené a někteří pohrobci mafie se přetransformovali na podnikatele a zaměřují se na trestnou činnost v ekonomice daleko sofistikovanějším způsobem. Proto si myslím, že 90. léta jsou už jen neslavnou historií.
A Kočner?
Verdikt Mariana Kočnera v případě vraždy Jána Kuciaka a jeho přítelkyně byl sice velkým zklamáním části veřejnosti, ale možná to lze připisovat také skutečnosti, že o této kauze od začátku média informovala způsobem, který ani nepřipouštěl jinou možnost než odsouzení Kočnera a Zsuzsové. Takovým kauzám ani zúčastněným stranám neprospívá taková mediální pozornost. Ani tolik politiky, jako v této kauze nepochybně bylo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový