Všichni na jednom místě. Na Hrad se sjely špičky obranného průmyslu
13.03.2024 12:50 | Zprávy
Pražský hrad se v těchto dnech stal středobodem pozornosti celé Severoatlantické aliance. Konala se zde totiž mezinárodní bezpečnostní konference u příležitosti oslav 25. výroční od vstupu České republiky do NATO. O její důležitosti svědčí účast řady významných osobností včetně bývalého amerického prezidenta Billa Clintona. Mezi řadou osobností pak nechyběl český prezident Petr Pavel, premiér Petr Fiala, ale také mnozí představitelé obranného a bezpečnostního průmyslu.
reklama
„Je nám ctí být partnerem významné této konference. Ta otevírá a zdůrazňuje klíčová témata, která byla ještě nedávno před válkou na Ukrajině veřejností vnímána za samozřejmá,“ řekl Jiří Podpěra, prezident skupiny Omnipol, která se stala jedním z partnerů konference. „Témata, která na konferenci zaznívala, jako je silná aliance NATO, podpora rozvoje domácího a evropského obranného průmyslu a posílení naší obranyschopnosti, jsou v této době velmi důležitá. Je jim proto potřeba věnovat speciální pozornost,“ dodal.
Dalším partnerem konference byla například společnost Colt CZ Group, která je partnerem ozbrojených složek aliančních členů. „Severoatlantická aliance, která je zárukou naší svobody, suverenity a demokracie, zároveň letos oslaví 75 let od svého vzniku, během nichž se mnohokrát úspěšně adaptovala na změny globálního bezpečnostního prostředí,“ uvedla Eva Svobodová, ředitelka pro vnější vztahy.
Příležitost setkat se mimo jiné s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem nebo např. bývalým generálním tajemníkem NATO Lordem Robertsonem si nenechali ujít i další představitelé českého průmyslu. „Tato prestižní česká národní konference se koná každoročně od roku 2014. Špičky politické reprezentace a přední bezpečnostní experti se zde scházejí, aby zhodnotili minulé období a představili plány na další postup při zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky,“ komentoval svou účast Jakub Gabriel, generální ředitel společnosti Ray Service, která je zapojena do dodávek 246 švédských bojových vozidel pěchoty CV90.
Do oslav se zapojily i alianční armádní stíhací letouny, které důležitý bezpečnostní milník připomněly přeletem nad Prahou. Šest stíhacích letounů letělo podél toku Vltavy, nad Karlovým mostem proletěly v úterý krátce po půl jedenácté.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.