David Miliband, bývalý labouristický ministr zahraničí a nynější ředitel humanitární organizace International Rescue Committee, požaduje, aby svět skoncoval se systémem uprchlických táborů a zreformoval humanitární instituce, „které byly utvořeny pro řešení problémů včerejška, nikoliv zítřka“.
Celý text je ZDE.
Bohaté státy by měly podle Milibanda přijmout nejzranitelnějších deset procent ze 60 milionů uprchlíků. Miliband hovořil o táboře Dabaab, což je největší světový uprchlický tábor, v němž v Keni žije 330 00 Somálců.
Miliband požadoval „nové narovnání“ pro chudší země světa, které hostí uprchlíky, a dodal: „Nová dohoda je, že menší počet lidí, pravděpodobně asi deset procent uprchlíků, těch nejzranitelnějších, by měl být přesunut do bohatších zemí Západu a jinde v důsledku toho, že potřebují lékařskou pomoc, že jsou to sirotci a tak dál. Ale pro drtivou většinu lidí je jediná reálná naděje, aby se stali produktivními občany zemí, do nichž uprchli. To je obrovský úkol pro tyto země, ale můžeme zajistit, že dostanou mezinárodní finanční podporu a vybudují svou ekonomiku. Pak by vznikla šance, že bychom se mohli vyhnout takové situaci, jaká existuje v Dabaabu, kde držíme dlouhodobě lidi za podmínek, které se stávají magnetem pro kriminalitu, o terorismu nemluvě.“
Keňská vláda ale oznámila, že chce poslat všechny uprchlíky v Dadaabu, což je obří stanové město, zpět do Somálska, protože prý jsou v táboře teroristé. Miliband na to nereagoval.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam