„To, co děláme my, je naprosto nutné. Kdyby tu situaci v České poště řešily předcházející vlády, tak ta situace takto dramatická není. My něco udělat musíme, protože když nic neuděláme, tak pošta zkrachuje. My jsme tomu mohli přihlížet a říct, že pošta zkrachovala. Ale to my nechceme. Proto jsme se rozhodli k těm krokům, které jsou naprosto nutné,“ uvedl Fiala hned v úvodu svého vystoupení s tím, že vláda včas informuje, které pobočky se ruší a teď bude do června připraven koncept, jak se má Česká pošta proměnit pro budoucnost. A kdyby to udělali předchozí vlády, už se na tom mohlo pracovat. Tak to vidí Fiala.
Upozorňoval, že to, jaké pobočky pošty budou zrušeny nerozhodovala vláda, ale odborníci z Českého telekomunikačního úřadu ve spolupráci s managementem České pošty podle jasně daných kritérií. Jedno z těch kritérií říká, že v obcích se 2500 obyvateli musí být dostupná jedna pobočka České pošty. „Další kritérium bylo, že ta pošta musí být v dosahu do 3 kilometrů pro každého občana,“ popsal další kritérium Fiala. „To, co je jasné, je, že poštu v nějaké formě potřebujeme. Potřebuje ji stát, potřebují ji občané, ale musíme si definovat, v jaké formě ji potřebujeme,“ pokračoval.
Upozorňoval také, že Česká pošta má nejvíc zaměstnanců ze všech poštovních institucí ze zemí v EU. „Přece si nemůžeme myslet, že to nezvládneme s podobným počtem zaměstnanců, jako mají jiné země. Zvládneme. Jenom to nikdo neřešil. V řadě zemí také přišli na to, že se listovní zásilky nedoručují každý den, ale třeba jen třikrát týdně,“ pokračoval.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp