Začala to von der Leyenová, vyostřil Kalousek a zlo už se valí na Babiše

19.07.2021 15:57 | Ze sítí

V Bruselu se rozdávají peníze a vypadá to, že si na ně Česká republika nesáhne, pokud se nevyřeší střet zájmů současného premiéra Andreje Babiše. Dnes to v Praze naznačila všemocná vrchní komisařka Leyenová. A přidal se i Miroslav Kalousek. „Je to prosté.“ S Babišem prý budeme jen platit a nedostaneme ani korunu. Pak se strhla bouřlivá diskuse na twitteru. „Čobolský šmejd a cizák.“ Někdo to údajně musí vysvětlit seniorům.

Začala to von der Leyenová, vyostřil Kalousek a zlo už se valí na Babiše
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

Brusel v podobě šéfky Evropské komise Ursuly Von der Leyenové zavítal do Prahy. Česká republika by měla dostat z „evropských“ peněz až 180 miliard korun. Většina z nich údajně půjde na boj s klimatem, digitalizaci a jakousi reformu zdravotnictví.

Europolitička Leyenová také během tiskové konference v Praze naznačila, že české úřady budou muset zabránit možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, aby mohla země vyinkasovat všechny peníze. „Český plán obsahuje body, které vylučují střet zájmů a které posilují transparentnost,” uvedla komisařka. „Tyto body musí být splněny do poloviny roku 2022, před tím, než bude vyplacena ta první velká částka,“ dodala.

K záležitosti se následně vyjádřil i bývalý šéf TOP 09 a politický matador Miroslav kalousek. „Je to prosté: Země EU si společně půjčují do Fondu obnovy obrovské prostředky. Pro ČR je tam víc peněz, než sami zaplatíme. Ale nesmí je tu rozkrádat premiér ve střetu zájmů,“ napsal na svém twitteru a dodal: „Když si ho znovu zvolíme, budeme jenom platit, nedostaneme nic. Je to na nás.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: AZy

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …