Záchranářka, která chodila místo roušky v burce: Koronavirová smrt je férová. Poráží slabší kusy

16.06.2020 16:22 | Zprávy

Záchranářka Kristina Höschlová v rozhovoru pro Deník N prohlásila, že opatření státu proti koronaviru přinesla více škody než užitku. Zdůraznila však také, že svůj názor nepovažuje za jediný správný.

Záchranářka, která chodila místo roušky v burce: Koronavirová smrt je férová. Poráží slabší kusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto

V Česku koronavirová epidemie pomalu ale jistě odeznívá. Vláda první vlnu onemocnění covid-19 zvládla a někteří odborníci, jako např. epidemiologové Roman Prymula či Rostislav Maďar, říkají, že se vše podařilo i díky přísným karanténním opatřením, které vláda Andreje Babiše přijala.

Záchranářka Kristina Höschlová to ale vidí jinak. Považovala nařízení vydávaná vládou za přehnaná a sama některá z nich bojkotovala. Kupříkladu do obchodů prý chodila místo roušky v muslimské burce. Jelikož jí nebylo vidět do obličeje, mohla do obchodů chodit i v čase, který byl vyhrazen toliko pro seniory.

Roušková hysterie mi přišla absurdní. Lidé běhali po lese a na puse měli zaplivaný kapesník. Chtěla jsem upozornit na to, že celorepubliková rouškománie připomíná socialistickou propagandu. Řeklo se mávat mávátky, ověnčit se rudými hvězdami, tak se mávalo a věnčilo,“ uvedla záchranářka.

Nebylo podle ní příliš efektivní vložit mezi svá ústa a čerstvý vzduch kousek „uslintaného hadru“.

Obavy lidí z toho, že mohli onemocnět a zemřít, prý jako záchranářka chápe, ale je přesvědčena, že smrt k životu patří. Koronavirus se podle jejího mínění choval spravedlivě, protože mu podléhali lidé, kteří už měli další nemoci a zemřeli by dříve či později.

„Jenže koronavirová smrt je férová. Vždyť se mohla objevit nemoc, která by napadala děti a zdravé mladé lidi. Koronavirus se choval jako vichřice v lese, porážel slabší kusy. Ovšem my jsme nemoci začali dávat nálepku, jako by byla něčím nepřípustným. Říkám to s vědomím, že se oběťmi mohli stát moji rodiče, prarodiče a klidně i já, kdybych byla v těžkém imunitním oslabení,“ prohlásila záchranářka.

V Itálii podle jejího názoru vznikl koronavirový problém proto, že lékaři nerozhodli, u koho ještě stojí za to bojovat o život a koho bude lepší nechat odejít. Zdravotnický systém se tím přetížil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

17:20 Když se to hodí, prosazují lidská práva. Když ne, tak celistvost. Profesor chce skoncovat s dvojím metrem Západu

„Mezinárodní řád založený na pravidlech“, který bývá prezentován jako spojení mezinárodního práva a …