Záchranářka, která chodila místo roušky v burce: Koronavirová smrt je férová. Poráží slabší kusy

16.06.2020 16:22 | Zprávy

Záchranářka Kristina Höschlová v rozhovoru pro Deník N prohlásila, že opatření státu proti koronaviru přinesla více škody než užitku. Zdůraznila však také, že svůj názor nepovažuje za jediný správný.

Záchranářka, která chodila místo roušky v burce: Koronavirová smrt je férová. Poráží slabší kusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odebraný vzorek na test Covid-19, ilustrační foto

V Česku koronavirová epidemie pomalu ale jistě odeznívá. Vláda první vlnu onemocnění covid-19 zvládla a někteří odborníci, jako např. epidemiologové Roman Prymula či Rostislav Maďar, říkají, že se vše podařilo i díky přísným karanténním opatřením, které vláda Andreje Babiše přijala.

Záchranářka Kristina Höschlová to ale vidí jinak. Považovala nařízení vydávaná vládou za přehnaná a sama některá z nich bojkotovala. Kupříkladu do obchodů prý chodila místo roušky v muslimské burce. Jelikož jí nebylo vidět do obličeje, mohla do obchodů chodit i v čase, který byl vyhrazen toliko pro seniory.

Roušková hysterie mi přišla absurdní. Lidé běhali po lese a na puse měli zaplivaný kapesník. Chtěla jsem upozornit na to, že celorepubliková rouškománie připomíná socialistickou propagandu. Řeklo se mávat mávátky, ověnčit se rudými hvězdami, tak se mávalo a věnčilo,“ uvedla záchranářka.

Nebylo podle ní příliš efektivní vložit mezi svá ústa a čerstvý vzduch kousek „uslintaného hadru“.

Obavy lidí z toho, že mohli onemocnět a zemřít, prý jako záchranářka chápe, ale je přesvědčena, že smrt k životu patří. Koronavirus se podle jejího mínění choval spravedlivě, protože mu podléhali lidé, kteří už měli další nemoci a zemřeli by dříve či později.

„Jenže koronavirová smrt je férová. Vždyť se mohla objevit nemoc, která by napadala děti a zdravé mladé lidi. Koronavirus se choval jako vichřice v lese, porážel slabší kusy. Ovšem my jsme nemoci začali dávat nálepku, jako by byla něčím nepřípustným. Říkám to s vědomím, že se oběťmi mohli stát moji rodiče, prarodiče a klidně i já, kdybych byla v těžkém imunitním oslabení,“ prohlásila záchranářka.

V Itálii podle jejího názoru vznikl koronavirový problém proto, že lékaři nerozhodli, u koho ještě stojí za to bojovat o život a koho bude lepší nechat odejít. Zdravotnický systém se tím přetížil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukrajina v problémech na Štědrý den. Rusové překračují Dněpr

7:52 Ukrajina v problémech na Štědrý den. Rusové překračují Dněpr

„Zatímco zbytek světa slaví Vánoce, Ukrajinci nadále trpí nekonečnými ruskými útoky. Teroristé neroz…