Praktická lékařka pro děti a dorost Tamara Polášková na svém facebooku sdílela zkušenost z ordinace. Prý začíná pociťovat profesní beznaděj. Vždy totiž na preventivní prohlídce pokládá dotaz, zda děti dělají aktivně nějaký sport. Odpověď pak má být pokaždé stejná, a to negativní. „Ne, skončil. Hrál závodně fotbal/hokej/florbal... chodila do gymnastiky/mažoretek/atletiky... plavala... teď nedělá už od března nic...“ zní běžná reakce dle Poláškové.
„Dítě sedí, hledí před sebe, moc ho to nezajímá. Má 2 kila od jara navíc. Nezájem. Nula. Ve škole nebyly některé děti skoro celý rok. Počáteční fázi nadšení pak vystřídalo na podzim vystřízlivění, stesk po škole a kamarádech... teď už jsou apatičtí. Je jim to jedno. Proboha, proč jsme obětovali děti?“ nechápala doktorka.
Dále popsala, že by ráda viděla nějaké srovnání s ostatními státy Evropy či srovnání s jinými státy z celého světa. Konkrétně by chtěla vědět, jak dlouho chodily 1. stupně do škol, jak dlouho 2. stupně a jak dlouho středoškoláci. Toto srovnání by pediatričku velmi zajímalo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: tle