Narodil se v roce 1962 v Praze, kde vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK, získal atestaci 1. stupně v oboru všeobecné lékařství a specializační atestaci v oboru kardiologie. V roce 2001 získal titul CSc., habilitoval v roce 2008 na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Celý život zasvětil klinické práci a výzkumu v oboru srdeční elektrofyziologie se specializací na problematiku katetrizačních ablací srdečních arytmií.
V roce 2007 založil první robotizační katetrizační oddělení v ČR v Nemocnici na Homolce a také experimentální laboratoř pro srdeční elektrofyziologii. Podílí se na řadě výzkumných projektů v rámci intervenční kardiologie a intervenční elektrofyziologie, je členem mnoha organizací, jako například: European Heart Rhythm Assotiation, American Heart Rhythm Society, European Cardiac Arrhythmia Society, Fellow of European Society of Cardiology atd.
Podílí se na organizaci lokálních i mezinárodních odborných akcí věnovaných srdeční elektrofyziologii, pravidelně přednáší, věnuje se pedagogické činnosti a aktivně publikuje v mezinárodních časopisech.
Pořad Pražská kavárna však zdaleka nebyl věnován odborné medicínské problematice. Petr Žantovský v něm kladl svému hostu spíše obecně civilizační otázky, např. „Slýcháme, že dnes zažíváme rozvrat hodnot, ztrátu jistot, zpochybnění všeho donedávna samozřejmého. Souhlasíte? Co je vaším opěrným bodem a jistotou? Existují vůbec ještě nějaké trvalé hodnoty?
Máme za sebou víc než 30 let od převratu. Kam se vytratil ten jeho étos? Proč je hlavním principem dnešní komunikace konflikt a spor? Jak se díváte na EU – je pro nás víc výhrou, nebo rizikem? Nemáte jako lékař někdy pocit marnosti? Vy se snažíte zachraňovat lidi a oni pak ničí, na co sáhnou…“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav