Fendrych připomíná, že Vánoce jsou svátky křesťanské, ovšem současné zobrazení křesťanství mu nevoní. „V posledních letech křesťanství zase frčí, politici je vytáhli a slovu dali nový obsah. Už nejde o Ježíše Krista, jeho cestu, učení, ukřižování, nýbrž o cosi jako ‚opak islámu‘. Z křesťanství se stal tomahavk zaseknutý do lebky muslima, který byl pasován na světového teroristu,“ stěžuje si komentátor HN a dodává: „Nejen to, slovo křesťanství dnes slouží též jako symbol couvání dozadu, návratu, odmítnutí kupříkladu rovnosti mezi pohlavími či vytvoření většího prostoru pro menšiny nejrůznějšího druhu od homosexuálů až po cyklisty v době spalovací – motorové.“
Připomíná, že počátky křesťanství jsou menšinové. „Politicky byl nepřijatelný a masami odmítaný,“ připomíná biblické příběhy o Ježíšovi a dodává: „Vyznavač Ježíše není veden k tomu, aby soudil lidi kolem sebe, aby je zavrhoval, ale aby si Ježíšova slova vztahoval na sebe a pomáhal.“
Přes tento úvod se pak Fendrych dostává ke svému tématu hlavnímu a oblíbenénu – migrantům. „Pokud by tedy politici chtěli opravdu hájit ‚křesťanskou civilizaci‘, nemohli by odmítat pomoc slabým, pronásledovaným, zavrženým, poníženým. A že jich napočítáme tuny. Nemohli by, Vánoce Nevánoce, odmítat kupříkladu přijmout 40 uprchlických dětí z Řecka,“ tvrdí komentátor Aktuálně.cz a cituje reportáže z Lesbu, na kterém uprchlíci přebývají v nuzných podmínkách.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas