Zaorálek s Kobzou se shodli na tom, že bude dobře, když se Vondráčkova cesta projedná na půdě Sněmovny. „Podle nás je ta diskuse plně na místě, aby měl pan Vondráček možnost se vyjádřit. I ti kritici mají mít možnost se vyjádřit,“ podotkl Kobza.
Zaorálek byl podstatně ostřejší. Je toho názoru, že Česká republika má být vůči Ruské federaci tvrdší. „Proč se Polákům otevřely archivy a nám ne? Copak naši státní činitelé nestojí o to, aby se objasnila smrt Jana Masaryka?“ rozčiloval se Zaorálek. „Já čtu články v The Guardian, za které se stydím, přátelé. Oni kritizují fakt, že k padesátému výročí roku 1968 nevystoupil ani prezident, že jsou politici podělaní a bojí se promluvit,“ rozčiloval se Zaorálek.
Zaorálek však věří, že nový ministr zahraničí Tomáš Petříček se k Vondráčkově cestě do Ruska ještě vyjádří.
„Já jsem s novým ministrem zahraničí mluvil a musím říct, že s ním jsme v souladu. Já jsem přesvědčen, že se do toho ministr zahraničí zapojí a vyjeví svůj názor, protože musí,“ zdůraznil Zaorálek s tím, že je dnes jasné, jaké stanovisko zastává Česko. Ale je otázka, co říkal předseda Sněmovny v Rusku. „Ta kauza celá ukazuje na to, že je třeba o sobě víc vědět. Jde o to, aby předseda Sněmovny měl na svých cestách nějakou důstojnost. Za mě je nedůstojné, aby předseda Sněmovny cestoval do zahraničí jako předseda nějakého výboru,“ konstatoval Zaorálek. „Na tom se shodneme,“ přizvukoval Zaorálkovi Kobza.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp