„Naší zemi se ekonomicky daří, a přesto nad ní visí hrozba. Vlády bezprostředně po roce 1989 postavily konkurenceschopnost naší země na drasticky levné práci. Měli jsme pracovat jako na Západě, ale za východní platy. Z téhle pasti jsme se dosud nedostali – stále máme mzdy na třiceti procentech mezd v Německu,“ poznamenal úvodem Zaorálek.
Podle jeho slov levná práce Českou republiku poškozuje. „Když založíte ekonomiku na mizerných mzdách, zaostáváte za světem. Ztrácíte vůli rozvíjet technologie a investice získáváte od těch, kteří ve vás vidí montovnu. Práce v takové zemi přestává být zajímavá, snižuje se její kvalita a časem může i ubývat. A to poškozuje nejen zaměstnance, ale celou naši společnost,“ poznamenal Zaorálek.
Následně zdůraznil, že právě razantní zvyšování mezd bude absolutní prioritou strany do nejbližších let. „Máme zcela konkrétní plán, jak se k takovémuto zvyšování mezd můžeme dopracovat,“ řekl jasně. On sám prý nestojí o zemi, z níž odcházejí naše děti a děti našich dětí.
„Předloni to bylo sedm procent populace. Levná práce na tom má lví podíl. Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem,“ zmínil Zaorálek.
K tomu podle jeho slov patří i dostupné veřejné služby. „Naše zdravotnictví, školství a penzijní systém stojí na principu solidarity. Člověk, který celý život poctivě pracoval, si zaslouží důstojné stáří. I kluk z chudé rodiny má nárok na kvalitní vzdělání či operaci srdce za milion. Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám, které si chtějí udělat ze zdravotnictví nebo z důchodů soukromý byznys,“ uzavřel s tím, že chce bojovat za zemi, v níž se daří nejen horním deseti tisícům, ale co největšímu počtu lidí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef