Zásah policie v ČT čeká u soudu. Vyřešený bude nejdříve za půl roku

12.11.2011 14:41 | Zprávy

Březnový zásah vojenské policie v České televizi bude mít soudní dohru. I když byli někteří vrcholní představitelé v policii odvoláni, ČT podala i ústavní stížnost. Tribunál má nyní všechny dokumenty k dispozici.

Zásah policie v ČT čeká u soudu. Vyřešený bude nejdříve za půl roku
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Policie v ČT zajistila důkazy

Podle informací Lidových novin může začít jednání o ústavní stížnosti České televize. Týká se jarního zásahu vojenské policie v budově televize. Bylo už sice potrestáno několik velitelů, kauza okolo nepovedené akce ale ještě neskončila.

Ústavní soud si ještě před projednáváním vyžádal dvě stanoviska. „Na začátku října jsme obdrželi vyjádření pražského městského státního zastupitelství i Obvodního soudu pro Prahu 6," uvedla Jana Pelcová, mluvčí Ústavního soudu.

SLEDOVALI JSME téma Ozbrojenci v ČT

Právní zástupce veřejnoprávní televize Martin Elger obdržel i čerstvé posudky. Nyní ale nechce nic komentovat, dokud není soudní řízení u konce.

Související: FOTOGALERIE Ozbrojenci v ČT

Podle informací deníku má stížnost přibližně poloviční šanci na úspěch. Městské státní zastupitelství je totiž proti ní. „Dřívější rozhodnutí státního zastupitele podporujeme," řekla mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová. Tím se opět postavili za svého kolegu Vladimíra Mužíka. Právě on podal návrh soudci, aby povolil vojenské policii prohlídku ČT.

Soud pro Prahu 6 sice ještě nic oficiálně nepotvrdil, ale vyznění stížnosti z části podporuje. Proto zde televize vidí naději na úspěch. Podle Pelcové se ale bude spor táhnout ještě šest až osm měsíců.

Čtěte více:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

17:54 Washington: Bystroň se setkal s hvězdou z okolí Donalda Trumpa

Europoslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň se během své cesty do USA při přílež…