V čínském Wu-chanu byla od 23. ledna do 8. dubna tohoto roku vyhlášena přísná karanténní opatření. Město jako první na světě bojovalo s nemocí covid 19. Vědce ale zajímalo, jak se infekce šířila po skončení karantény. Data proto sbírali až v období od 14. května do 1. června. A ze získaných informací učinili o novém typu koronaviru několik závěrů. Do tohoto výzkumu se zaměřilo přes 90 procent populace města, takřka 9,9 milionů lidí starších šesti let.
Studie ukázala, že ve zkoumané populaci se neobjevili žádní noví nositelé koronaviru s příznaky, a 300 osob nakažených koronavirem, kteří byli bez příznaků. A podle časopisu Nature stojí za pozornost, že mezi 1174 lidmi, kteří byli s bezpříznakovými nositeli viru v blízkém kontaktu, nebyl nakažen nikdo. Přesto byly i tyto blízké osoby na nejméně 2 týdny umístěny do karantény a byly pravidelně testovány, ale u nikoho se nemoc neprojevila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp