Vrabel na videu mluvil o tom, jak představitelé současné vlády, konkrétně jmenoval premiéra Petra Fialu a ministry Víta Rakušana a Janu Černochovou, vedou tuto zemi do války. A naznačil pozoruhodné řešení, jak s touto válkou skoncovat.
„Kdyby byli vedle mě, můžu vám říct, že by rozhodně neodešli z místnosti po svých, aby šli dál rozpoutávat válku,“ měl znít klíčový výrok, který prý policisté prověřují.
Vrabel také mluvil o svém konceptu „nenásilné revoluce“, který prý nezměnil. Násilnou revoluci ale odmítl. Deník N ve svém článku jeho vyjádření popsal slovy: „Mluvil také o ‚násilné‘ revoluci, která by vládu mohla svrhnout“.
Právě Deník N na Vrabelův nedělní stream upozornil. Oslovil také policii, jejíž mluvčí Jan Daněk sdělil, že „policisté se tím na základě podnětu zabývají“.
Redaktor Deníku N se snažil oslovit přímo Vrabela. Ten s webem napoprvé nechtěl mluvit, ovšem o pár minut později podle redaktora Lukáše Prchala zaslal vyjádření, ve kterém svá slova vysvětloval. Petr Fiala, Vít Rakušan a Jana Černochová by podle něj neodešli po svých, protože by jim otevřel oči. „Vysvětlil bych jim, kolik utrpení přináší válka a oni by prozřeli a stali se jinými, úplně novými lidmi. Takže by odcházeli vlastně úplně jiní lidé,“ citoval novinář jeho slova.
O pár minut později Vrabel odpověděl, že Fiala, Černochová a Rakušan by "neodešli po svých, protože by jim otevřel oči". "Vysvětlil bych jim, kolik utrpení přináší válka a oni by prozřeli a stali se jinými, úplně novými lidmi. Takže by odcházeli vlastně úplně jiní lidé," napsal.
— Lukáš Prchal (@lukas_prchal) November 21, 2022
Komentátor Svobodného fóra Štěpán Malát reagoval, že věta je tím nejtroufalejším, co zatím z Vrabela vypadlo.
„Vrabel se tak definitivně odkopal. Z pána, který láká na své demonstrace s tím, že když přijde hodně lidí, tak bude levnější elektřina (slaboduchý nesmysl od začátku), je nakonec neskrývaný proruský agresivní aktivista, který chce fyzicky útočit na členy vlády svobodné země, protože nejednají v souladu s přáním Ruské federace a jejího vůdce, teroristy Putina,“ píše Šafrův komentátor v textu s titulkem Nejde o ceny elektřiny, Vrabel se odkopal. Chtěl by fyzicky napadnout členy vlády.
Ukazuje se podle něj, že Vrabelovi teče do bot a ví, že dalších pár měsíců jej udrží při životě jen radikalizace.
Do textu přimíchal i poučení, že „vláda zařídila nižší ceny a finanční pomoc pro toho, kdo to nezvládá“.
A uzavřel konstatováním, že Vrabelův boj proti vládě je bojem za Putina a proti zájmům České republiky.
Šarapatka: Lenin blbých. Když proti němu nebude konat stát, měli by občané
Zdeněk Šarapatka na svém twitteru poznamenal, že s jídlem zjevně roste chuť a hlavní problém s Vrabelem je v tom, že kolem tohoto „grázla se zduřelým egem“ a „Lenina blbých“ příliš opatrně přešlapuje policie.
„Opatrnické přešlapování policie a justice na místě posiluje Vrabelovo sebevědomí a umožňuje mu nepokryté výhrůžky násilím členům demokratické vlády včetně výzvy ke státnímu převratu. Čím déle stát otálí s rychlou a účinnou ochranou demokratického zřízení země, tím větší prostor k organizované vlastizradě kolaborant opanuje“.
Lenin blbých
— zdeněk šarapatka (@zdeneksarapatka) November 21, 2022
„Kdyby byli (premiér Fiala a ministři Černochová a Rakušan) vedle mě, můžu vám říct, že by rozhodně neodešli z místnosti po svých… Jsme v demokracii, kde máme dvě možnosti. Buď nějaká skupina převezme moc násilnou silou, to je násilná revoluce. Nebo máme možnost
Na dialog je podle něj zjevně pozdě, protože s hluchým se nedomluvíš.
„Právo na odpor garantuje občanům legální možnost se postavit na odpor vůči každému, kdo by odstraňoval dané společenské a státní zřízení, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny,“ citoval dále Šarapatka z Listiny základních práv a svobod. O toto odstranění podle něj Putin s Vrabelem zjevně usilují.
Bránit „demokracii a západní ukotvení“ je podle bývalého radního ČT třeba všemi prostředky. „A represe není cizí slovo. Promarní-li čas, nezbyde občanům, než se na odpor kolaborantům postavit sami. Zůstávám v naději, že se stát pochlapí, ale čas běží,“ varoval státní orgány.
Skepse zaznívala i odjinud. „Prostě jen plechová huba, takhle se vláda nevyměňuje,“ napsal stručně Jiří Dolejš, dlouholetý poslanec KSČM.
A jiní se už těšili, že „po Tušlovi s Čermánem je tu další kandidát vazby z prokremelské scény“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav