V úvodu pořadu přišla řeč na novelizaci zákona zvanou „lex Babiš“. Podle Vondráčka tato novela byla přijata kvůli jedinému člověku – proti Andreji Babišovi, což se hostu nelíbí. V obecné rovině ovšem dodal, že zákon o střetu zájmů máme jž deset let a nebylo ho třeba novelizovat.
„Pokud je taková poptávka, tak ji řešme, ale řešme ji dobře,“ apeloval z obrazovky na své kolegy 1. místopředseda Poslanecké sněmovny. „Já tvrdím, že je to šité horkou jehlou na politickou poptávku,“ doplnil. Strhal především bod zakazující členovi vlády vlastnictví médií. „Ale nikdo nenutí nikoho, kdo je byznysmen, být členem vlády,“ kontrovala Tvarůžková.
Podle Vondráčka je to sice dobrá námitka, pokud by zákon mířil na ministry. Ale on míří nejen na ministry, ale také na senátory či krajské zastupitele. Na druhé straně jsou z této úpravy vyjmuta elektronická média. Tak či tak je podle Vondráčka dost zřejmé, že by se dal zákon napsat kvalitněji. „Andrej Babiš tu nemusí být za dvacet let v politice, ale nekvalitní zákon tady budeme mít pořad,“ varoval.
Posléze se dovolával Ústavy, ve které je stanoven co nejširší okruh lidí, kteří mohou vstupovat do politiky. Pakliže lidé Andreje Babiše zvolili, zvolili ho jistě s vědomím toho, co vlastní, co je to za člověka. A přesto jeho hnutí skončilo v roce 2013 druhé na pásce ve volebním klání. „Úplně čisté řešení by bylo, abychom všechna média vyvlastnili za náhradu, všechna by byla státní a byla by tu rovnost prostředí,“ předložil poslanec před kamerami návrh.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp