V diskuzi pléna europarlamentu o rizicích možného zneužívání médií v ČR vystupovali především čeští europoslanci. Zúčastnilo se jen několik desítek politiků. Jak uvedl například server iDnes.cz, řada diskutujících hovořila o tom, že v České republice není situace, která by se dala označit za systematické ohrožení demokratického uspořádání země. Jak řekli čeští europoslanci, nejedná se o systémový problém. Podle nich selhal pouze jeden politik a podnikatel a to Andrej Babiš.
Do Andreje Babiše se pak opřel právě i Pavel Šafr. . „Andrej Babiš zažil několikáté ponížení po sobě. Po propírání jeho odpudivých praktik a odvolání z vlády, musel nakonec sledovat, jak se jeho soustavné prošlapávání pravidel hry stalo tématem vrcholných institucí Evropské unie,“ napsal šéfredaktor Šafr.
Podle něj Andrej Babiš objevil taktiku, jak akci na půdě Evropského parlamentu shodit. Jak Pavel Šafr píše, pomohlo mu k tomu, že v sále v době, kdy se mluvilo o českých médiích bylo velmi málo europoslanců. „Babiš to se svým týmem ihned roznesli po sociálních sítích, aby to vypadalo, že akce namířená proti jeho pokleskům, skončila fiaskem,“ píše Šafr a dodává, že téměř všechna česká média na tuto Babišovu taktiku skočila.
Pavel Šafr ve svém článku dále vysvětluje, že běžný parlamentní provoz ve všech moderních a demokratických parlamentech vypadá tak, že většinu bodů rozpravy na místě sledují jen ti poslanci, kterých se téma týká nebo si ho vzali za své. „Ostatní pracují u sebe ve svých kancelářích nebo se věnují svým jednáním,“ píše Šafr s tím, že protože se nemělo o českém bodu hlasovat, nebyla podle něj širší účast nutná.
Šafr také ve svém článku poukazuje na to, že ostudu kromě Andreje Babiše zažívají podle něj i čeští novináři, kteří, jak Šafr píše, v tak vysoké míře s Babišem kolaborují nebo se podílejí na zakrývání jeho metod. „Důkazem je bohužel to, jakým způsobem o celém jednání Evropského parlamentu referují. Manipulují zprávami tak, aby měl český občan pocit, že se to vlastně celé nepovedlo, nikdo tam nebyl, nikoho to nezajímalo a nic se vlastně nestalo a všechno je v pořádku,“ píše Šafr.
A uvedl i konkrétně, koho se jeho kritika týká a koho ne. „Je třeba zdůraznit, že tato kritika se netýká České televize, která k informování o celé události přistoupila zodpovědně,“ chválí Šafr. Opřel se ale do Českého rozhlasu.
„Český rozhlas, o jehož příchylnosti k Babišovi si štěbetají vrabci na všech vinohradských střechách se opravdu smutně vyznamenal,“ napsal Šafr s tím, že redakce Českého rozhlasu není dle jeho názoru jediná, kdo téma údajně zazdil.
„Samozřejmě, že největší míru hanebnosti předvedly jako obvykle Lidové noviny. Komentátor Petr Kamberský v Lidových novinách jednání Evropského parlamentu statečně odsoudil,“ napsal Pavel Šafr.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora