„Říkal jsem jí, že na radnicích to tak možná je, byť ne vždy nebo všude, ale že není jedno, kdo sedí ve Sněmovně, Senátu a ve vládě, protože se strany odlišují svými programy a zásadami, které se zvolení do veřejných funkcí někdy zčásti i pokoušejí plnit," vzpomíná Uhl. „Doba šesti let, jež uplynula od oné rozmluvy, jakoby dávala za pravdu mé zelené kamarádce. Dnes ještě více lidí než před lety, zejména mladých, nepovažuje „politiku" za prosazování veřejných zájmů, nýbrž za mocensko-stranické přetahování se a za svinstvo," dodává ale vzápětí.
Související: Dienstbier mi řekl: Mediálně tě zničím, přiznal Hulínský
Podle Uhla je ale současné přeskupení v radě pražského zastupitelstva velice cenné. Začilo se totiž o „peleši kmotrovské" mluvit veřejně a trochu i do detailů. „Nikdy zatím nebyla taková šance nahlédnout do střev pražské ODS a soc. demokracie, nikdy se na veřejnosti neukázaly detaily činnosti soc. demokratů na velké radnici, ale i v některých městských částech," vysvětluje Uhl.
SLEDUJEME: Rozpad magistrátu v Praze
Novinář vidí naději jak v TOP 09, od které se ještě neví, co se dá očekávat. Zároveň ale dodává, že by se mohla pročistit ČSSD. „A také Petr Hulinský, jehož počínání připadá nejen senátoru Jiřímu Dienstbierovi jako kořen zla v pražské soc. dem., není z ČSSD zatím vyloučen či vypuzen, jak antimafiánská skupina soc. dem. požaduje. Jeho odchod, a i odchod Karla Březiny z veřejných funkcí, i když ho soud prvního stupně v pátek „očistil" ve věci banálního porušení zákona, může znamenat oslabení pražské peleše," píše.
„Už tenkrát jsem své zelené kamarádce říkal, že soc. dem. za takovou očistu stojí," uzavírá Uhl.
Čtěte:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan