Ztohoven si tentokrát vyšláplo na Babiše. Namalovalo ho s věcí, o které prý netuší, co znamená

09.09.2016 13:32 | Zprávy

Na počátku roku 2015 ministr financí Andrej Babiš (ANO) řekl, že vůbec netuší, co to jsou bitcoiny. Jde o paralelní měnu, která není pod kontrolou států, takže se jejím prostřednictvím dají uzavírat nejrůznější obchody. Legální i nelegální. Na Babišovu neznalost svým specifickým způsobem upozornila recesistická skupina Ztohoven.

Ztohoven si tentokrát vyšláplo na Babiše. Namalovalo ho s věcí, o které prý netuší, co znamená
Foto: ČT24
Popisek: Andrej Babiš hovoří k rozpočtu

Alternativní měna bitcoin je ve světě populární, a to především proto, že není pod kontrolou států a nadnárodních institucí, takže není snadné sledovat obchody s pomocí této měny uzavřené. Některým uživatelům této měny se může líbit svoboda, kterou alternativní měna nabízí. Nemusí pomýšlet na nelegální obchody, jen se jim může líbit, že stát nemá kontrolu nad tím, co dělají. S tím, jak Andrej Babiš „utahuje šrouby“ s pomocí své elektronické evidence tržeb, obliba bitconů poroste. Myslí si to alespoň lidé ze Ztohoven.

Babiš by si proto měl zjistit, co bitcoiny jsou. „Je to pro mě šok, vůbec netuším, co to je, a pokud vím, tak nikdo bitcoinem neplatí. Ta měna nemá nějakou dobrou pověst. To bude asi nějaký omyl, fakt to není v pořádku,“ reagoval prý až překvapivě neznale v lednu loňského roku pro Český rozhlas Andrej Babiš.

Právě kvůli těmto slovům spatřil světlo světa velký obraz Andrej Babiše s bitcoinem v nadživotní velikosti na tzv. muralu v holešovické ulici Komunardů. Na obraze nechybí ani výše citované tvrzení ministra financí. Informoval o tom server Echo24.cz. Velké dílo vzniklo podle recesistů ze Ztohoven proto, aby upozornilo na to, že stát chce mít pod stále větší kontrolou počínání svých obyvatel. A nelze se divit, že se to nejednomu občanovi nelíbí.

„Organizace Paralelní Polis se rozhodla na zavádění EET a další autoritářské tendence upozornit a pomocí crowdfundingu vybrala prostředky na nastříkání nadživotního muralu Andreje Babiše na stěnu poblíž Pražské tržnice v ulici Komunardů. V čele s bitcoinem představují alternativu k EET digitální měny, které budou jedním z témat blížícího se Hackers Congress Paralelní Polis 2016, kde přes 40 převážně zahraničních odborníků bude na téma kryptoměn a decentralizované ekonomiky, ale také třeba přínosu kryptoanarchie či transhumanismu hovořit,“ poznamenávají k obrazu recesisté.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Piráti

Dobrý den, zajímalo by mě, koho jste volil jako vašeho nástupce a jestli byl Hřib vaším favoritem a co si o něm myslíte? Nemyslíte, že on stranu spíše pohřbí? A zajímá vás vůbec osud strany? Přeci jen byl jste to vy, kdo ji vybudoval a podle mě je velká chyba, že jste jako předseda skončil.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Budoucnost Evropské unie se představila: Panoptikum pro otrlé, varuje David

18:25 Budoucnost Evropské unie se představila: Panoptikum pro otrlé, varuje David

Zapomeňte na americké volby, skutečnou globální událostí je slyšení eurokomisařů. I tím bruselský se…