Proč se vše tak zdražuje. Co mám dělat pro to, aby šetření vedlo k finančním úsporám. Teď chci instalovat tepelné čerpadlo (abych ušetřil na plynu). Chci na střeše instalovat hybridní elektrárnu (fotovoltaické panely v kombinaci s vertikálními větrnými turbínami). Nevím, zda na toto úsporné energetické řešení od státu získám dotaci. A bojím se, že i po instalaci těchto zařízení opět neušetřím nic, neboť stát vše trvale zdražuje a nakonec nám zdraží snad i vzduch, který dýcháme. Nechápu, proč stát nereguluje ceny za životně důležité komodity (voda, mléko, maso, chléb, máslo, cukr, atd.). Stát může vytvořit akciové společnosti, ve kterých bude většinovým, cca 90ti procentním akcionářem. Např. velkoobchody, hypermarkety, supermarkety, výrobny, kterými by udržoval hladinu cen životně důležitých komodit. Tak třeba v ČEZu stát vlastní 70% akcií. Výrobní cena jedné kWh je přibližně padesát haléřů.
Proč za elektřinu jakoby ze zahraničí dováženou platíme vysokou cenu, když je k našim odběratelům distribuována přímo od našich výrobců. A její přebytečné množství můžeme do zahraničí prodávat.
Proč stát nezajišťuje, abychom byli soběstační ve výrobě životně důležitých komodit (máslo, chléb, mléko,…) a vyváželi pouze jejich nadprodukci. Regulátorem těchto zásad by mohlo být i Ministerstvo financí. Chápu, že nyní je pro Min. financí výhodné udržovat vyšší inflaci, protože vzniká vyšší příjem z DPH. A ministr financí se příští rok bude chlubit, jak snížil deficit státního rozpočtu. Ovšem již neřekne, že onen deficit zaplatil každý z nás. Důchodci, podnikatelé i nezaměstnaní. A že tento systém státního hospodaření vede k ožebračování sociálně slabší a střední vrstvy obyvatel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV