Budeme-li uvažovat o této otázce z profesionálního hlediska můžeme s přesvědčením říci, že druhá vlna nebude typická, ale budou lokální výkyvy této nákazy. Tyto výkyvy můžeme očekávat v září, říjnu nejvíce a méně do konce roku. Vzhledem k tomu, jak se budou vracet občané z dovolených. Z přímořských destinací, kde se může tato choroba vyskytnout. V těchto zemích může docházet ke kontaktům našich občanů s nakaženými lidmi. A rovněž také v naší vlasti v případech nemocných turistů. Riziko se bude stupňovat v tomto případě dle jejich počtu. Dá se říci, že riziko nákazy můžeme ovlivnit svým chováním a hlavně dodržováním stanovených pravidel ochrany proti nákaze. A to nošením roušek, mytím rukou, nošením rukavic a podobně. Každý, kdo přijde či navštíví naši zemi, by se měl podrobit koronavirovému testu. Nebo dodržovat preventivní karanténu. Z toho vyplývá, že jak budeme dodržovat opatření proti nákaze, bude tato rozšířena či nikoliv. To znamená výše nakažených je závislá na odpovědném chování každého z nás.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV