Jak jinak nazvat celoživotní výstavu Mistra Michaila Ščigola v Galerii Špejchar v Želči, výstavu, která v mistrovsky a s neobvyklým vkusem dokládá, jak je možné spojit umění a podnikání, aby výsledkem lidského snažení vznikl ojedinělý prostor, který v sobě skrývá historii lidsky minulého, současnost se vším, co přinesla, přináší a ještě přinášet bude a budoucnost skrytou v předznamenání děl zde vystavovaných. Taková je Galerie Špejchar v Želči.
Je to oáza staletých fošen a trámů, v patře nad stroji a nástroji těch, kteří „chléb svůj dobývali“ den a den a věděli, co je to lidský úděl… Prostě lidí, základu národa, jazyka, utrpení i krásy, který obejme území a to v mysli každého zůstane ve slovech: „Tady jsem doma.“
To vše lze říci o sýpce přeměněné v galerii, která se stala dnes už známou výstavní síní a v současné době je v ní celoživotní výstava malíře, architekta, Michaila Ščigola.
Přišel k nám z Ukrajiny a obohatil české výtvarné umění velkými výtvarnými cykly, jakými jsou Valdštejn, Kafka, Tristan a Izolda, Komárek a mnoha dalšími tématy z filosofie, historie i opakujícími se příběhy v rytmu života, kterému mnozí říkají běžný.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV