František Matějka: Kandidát Jan Fischer. Prostě jeden z kšeftů, kterej zkrátka nevyšel

14.02.2013 11:59 | Zprávy

Milionové dluhy z kampaně jsou nejlepším důkazem pravých úmyslů dárců a podporovatelů Jana Fischera v jeho prezidentské kandidatuře. Špatná investice do budoucího vlivu. Jen další marketingový produkt bez idejí.

František Matějka: Kandidát Jan Fischer. Prostě jeden z kšeftů, kterej zkrátka nevyšel
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

„Prokázal, že je schopen uspět jak v čele české vlády, tak významné mezinárodní instituce, a získat si respekt české veřejnosti i uznání odborníků,“ uvedl miliardář Tomáš Chrenek (působil v dozorčí radě firmy Moravia Energo, na jejíchž akciích pohádkově zbohatl expremiér Stanislav Gross), když posílal peníze na Fischerovu kampaň. Prostory pro zázemí mu poskytla zdarma Dadja Altenburg-Kohl, německá podnikatelka ve farmacii, členka představenstva farmaceutické firmy Kohlpharma, a mecenáška umění, která věnovala Národnímu divadlu bronzovou bystu Václava Havla. Děkujeme pěkně. „Fandíme a přejeme vám to nejlepší. Víme, jak si lidé váží vaší profesionality,“ uvedla tehdy při slavnostním otevření kanceláře. Nyní bývalý kandidát rozprodává zařízení a z místa odchází.

V jeho týmu jsme mohli najít Sabinu Tančevovou, tajemnici exprezidenta Václava Havla, Jana Nováka, bývalého šéfa Úřadu za Mirka Topolánka a kamaráda Marka Dalíka, který unikl stíhání za akci ProMoPro, přestože podepsal smlouvu s touto společností v době českého předsednictví EU, nebo Juraje Chmiela, bývalého ministra pro evropské záležitosti z Fischerovy vlády, který je stíhaný za to, že se vyhnul výběrovému řízení. Veřejné zakázky za miliony korun na projekt na rozvoj cestovního ruchu, informační kampaň na podporu udržitelného cestovního ruchu a analýzu možného nakládání s odpady, měl vědomě rozdělit na pět dílčích částí, aby nemusel vyžadovat nabídky nejméně od tří dodavatelů a mohl je zadat předem vybraným dodavatelům.  Mezi podporovateli jsme mohli najít také reklamního magnáta Jaromíra Soukupa, který mediálně podporuje kohokoli, u koho může očekávat přísun dalších zakázek ze státních podniků, nebo exministra obrany Martina Bartáka, obviněného z korupce při nákupu vojenské techniky, na jehož adresu svého času uvedl Jan Fischer památnou větu „já nevím, proč je ten Martin tak neoblíbený“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: František Matějka

Mgr. Stanislav Berkovec byl položen dotaz

poplaky

Když bude ANO v příští vládě, což se jeví jako pravděpodobné, zrušíte poplatky ČT? K čemu vůbec ČT potřebujeme? Co se týká zpravodajství, tak zde ji podle mě nahradí dobře i soukromé televize, vždyť ty přeci také musí dodržovat nějaké zákony a být nezávislý, když vysílají zprávy nebo tomu tak není? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Lev Davidovič Musk

15:16 Petr Hampl: Lev Davidovič Musk

Denní glosy Petra Hampla.