Signatáři se zároveň shodli na tom, že v nejbližší době svoji spolupráci formalizují. Jako platforma pro reprezentaci zájmů samospráv vznikne spolek Hlas samospráv.
„Nejen na základě naší Říjnové výzvy, ale i mých cest po Pardubickém kraji je patrné, že kroky vlády vnímají negativně zástupci samospráv napříč politickým spektrem. Ostatně i na signatářích je vidět, že jsme lidé z různých politických subjektů, které však spojuje dlouholetá zkušenost s vedením měst, obcí a krajů. Na konci listopadu jsme s kolegy oslovili ministra školství Mikuláše Beka, a to v reakci na diskusi ohledně možných změn v současném systému regionálního školství. Jedná se především o převod financování nepedagogických pracovníků na města, obce a kraje jakožto zřizovatele mateřských, základních a středních škol. Převod všech nepedagogických profesí s úvazky ve školních zařízeních pod obce a kraje si vyžádá významnou míru administrativy, rozpočtových opatření a také posílení kapacit. Jsme přesvědčeni, že zásadní změny v nastavení regionálního školství nelze provádět bez diskuse se samosprávami, a také bez předložení podrobného zhodnocení jejich dopadů jak na školy, tak na obce. Proto jsme požádali ministra školství o schůzku, abychom mu s kolegy prezentovali náš postoj, který je podložen praxí a zkušenostmi,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že na jednání s ministrem Bekem vyrazí signatáři Hlasu samospráv ve středu 24. ledna.
Hlas samospráv chce v boji za města a obce pokračovat

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV