Archeology objevené nástěnné malby, pocházející z 2. tisíciletí př. n. l, zaznamenávají pásem obrázků a textu proběhlé děje. K našemu pojetí komiksu mají velmi blízko iluminované rukopisy raně křesťanských dob.
Komiksové příběhy vychází nejen jako přílohy nejrůznějších volnočasových magazínů, ale i jako samostatné sešity nebo knihy. V české kotlině jsou legendárním příkladem nehynoucí prvorepublikové Foglarovy Rychlé šípy nebo napříč již tří generací populární Čtyřlístek, vycházející ve statisícových nákladech. Komiksové publikace se nazývají „grafickými knihami“ ale ty v současné době na našem knihkupeckém pultu často nenajdeme. Pražské nakladatelství Grada milovníky komiksu však před krátkým časem milovníky ilustrovaných obrázků potěšila úžasnou novinkou – „grafickým románem“ o životním příběhu geniálního fyzika s těžkým postižením, které mu zabraňovalo mluvit a pohybovat se.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV