Ivan Noveský: Českým spotřebitelem zaplacený biometan zlepší životní prostředí v Rusku nebo v USA

27.05.2020 19:35 | Zprávy

Podle komisařky EU pro energetiku Kadri Simsonové skvělá budoucnost vodíku nenastane, pokud nezavedeme dostatečnou podporu. Simsonová doufá, že vodík napomůže snížit emise v sektorech, které jsou na dekarbonizaci náročné, čímž by se přispělo k úsilí EU o klimatickou neutralitu do roku 2050. Česká republika ale namísto vodíku nyní řeší dotace pro jiný zdroj - problematický biometan. Nad dotacemi v energetice a novou podporou pro biometan se zamýšlí předseda Institutu pro energetiku Ivan Noveský.

Ivan Noveský: Českým spotřebitelem zaplacený biometan zlepší životní prostředí v Rusku nebo v USA
Foto: Archiv IN
Popisek: Ivan Noveský

Tolik protimluv v jednom vyjádření? Zaměření na konkurenceschopnou výrobu prostřednictvím dostatečné podpory? To je smutně šílené vyjádření. Buď je to konkurenceschopné, nebo to bude další „zelený“ dotační tunel! Bruselská energetiku likvidující politika „Green New Deal“ (mezi energetiky též přesně překládaná jako „Energetice zmar“) je plná takových (pro někoho) skvělých projektů, které vyžadují masivní dotace (od spotřebitelů) a které by měly zlepšovat životní prostředí (doslova) za každou cenu. Smutné ale je, že Česká republika není plná solventních spotřebitelů, kteří mají tyto šílené pseudoekologické (bolševici to blíže pravdě nazývali „Poručíme větru dešti“) experimenty platit ve stále rostoucích cenách energií konečných spotřebitelů.

Ale pokud nám nestačí šílené evropské projekty, máme i vlastní invenci a umíme v ČR vytvářet obrovské české pseudoekologické energetické tunely. Příkladem jsou vlastníci obrovských fotovoltaických elektráren, známějších pod názvem „solární parky“ na nejúrodnější zemědělské půdě (ekologicky zdůvodněný zločin proti životnímu prostředí), s nezákonnými (což již v roce 2013 opakovaně konstatoval pan Čunek, paní Vitásková a v roce 2015 potvrdilo oficiálně i Ministerstvo průmyslu a obchodu) a nesmyslně vysokými podporami (konstatoval například Nejvyšší soud), kteří ale nikdy nebyli ani obviněni a nestanuli proto před žádným soudem (tzv. solární baroni).

Pozornost všech občanů byla totiž účelově masivně mediálně soustředěna pouze na cca dvě desítky pečlivě vybraných obětí (paradoxně někteří z nich jsou např. vlastníci solárních elektráren na střechách či v areálech průmyslových a zemědělských objektů, což je opravdu ekologicky přínosné), kteří tím, že realizovali solární elektrárny opravdu přínosně pro ekologii (údajně navíc odmítali platit výpalné), mohli ohrožovat solární barony. Skutečnost, že náklady na všechny solární elektrárny dnes tvoří pouze cca 1/2 celkových vykazovaných nákladů na „podporované obnovitelné zdroje“, úplně zanikla v mediálním a soudním honu na dvě desítky vybraných obětí a tím byla odvedena pozornost spotřebitelů od skutečných toků dotací a vyúčtování výběru desítek miliard Kč z poplatků, které každý spotřebitel musí dle zákona platit, tj. 495 korun za jednu spotřebovanou MWh bez DPH (tj. s DPH 599,- Kč/1MWh).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Ceny potravin v Maďarsku klesly o pětinu

12:17 Petr Hampl: Ceny potravin v Maďarsku klesly o pětinu

Denní glosy Petra Hampla.